در راستای افزایش نشاط و روحیه بازنشستگان کشوری

رقابت های ورزشی بازنشستگان کشوری سال 98 کلید خورد

رقابت های ورزشی بازنشستگان کشوری سال 98 کلید خورد
7 هزار و 675 نفر از بازنشستگان سراسر کشور برای شرکت در رقابت های ورزشی سال 98 اعلام آمادگی کرده اند.
 
به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت قم، این دوره از مسابقات در شش رشته ورزشی شامل شنا (کرال سینه و قورباغه)، دو نیمه استقامت 1500متر، شطرنج، تنیس روی میز، تیراندازی با تفنگ بادی و دارت که در مجموع 20 نوع مسابقه در بخش آقایان و بانوان پیگیری می شود.

شرکت کنندگان تا شهریور سال 98 هر ماه در یک رشته ورزشی رقابت می کنند که 10 و 11 اردیبهشت ماه امسال رقابت ها در دو رشته دارت و شطرنج در 31 استان کشور آغاز می شود.
برخلاف گذشته که رقابت ها در دو یا سه روز به صورت فشرده برگزار و به اتمام می رسید و در نتیجه چندان منطبق با اهداف صندوق نبود، تصمیم گرفته شد تا طی شش ماه و هر ماه یک رشته ورزشی برگزار شود. شیوه برگزاری مسابقات ورزشی بازنشستگان کشوری در طول نیمه نخست سال، کمک خواهد کرد تا فضای مشارکت اجتماعی و ترویج فرهنگ ورزش سلامت محور به صورت مستمر انجام و در این مدت بازنشستگان، بیشتر در فضای فعالیت های ورزشی قرار گیرند. در برخی از استان هایی که شرایط آب و هوایی امکان هستند، در زمان برگزاری مسابقات آن استان تغییراتی ایجاد گردد که این تغییرات محدود خواهد بود.

هدف اصلی صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری جشنواره های ورزشی افزایش نشاط اجتماعی، کاهش ناهنجاریهای جسمی و روحی و کاهش هزینه درمان است، برای نخستین بار در سومین دوره این جشنواره در کنار برگزاری مسابقات ورزشی استانی تلاش می شود، بسترسازی مناسب در جهت توسعه سلامت جسمانی و روانی و نهادینه سازی فرهنگ ورزش همگانی در میان بازنشستگان صورت گیرد. در این زمینه برنامه هایی در دست انجام است که امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری این عزیزان در پرداختن به فعالیت های ورزش همگانی باشیم.
جشنواره سراسری که متشکل از نفرات اول هر رشته ورزشی در استان ها است، نیمه دوم امسال در تهران برگزار شود که در صورت نهایی شدن برنامه های این جشنواره، اطلاع رسانی لازم برای آن نیز انجام خواهد شد.

 

روابط عمومی

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۶۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید